Jeśli potrzebujesz:

  • odbudowy, odżywienia, odmładzania i nawilżenia skóry twarzy
  • zlikwidować cellulit i rozstępy
  • zlikwidować drobne zmarszczki, obrzęki i zasinienia w okolicy oczu,
  • wzmocnić włosy, powstrzymać wypadanie i łysienie

- ten zabieg jest stworzony dla Ciebie!

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych. Procedurę przeprowadza lekarz.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb pacjentki oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Wstrzykiwane leki to m.in.: kwas hialuronowego (nawilżenie skóry) , kompleks witamin (wit. A, B i C), aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne i koenzymy. L-karnityna czy kofeina. Mezoterapia wykonywana jest za pomocą specjalnych mikroigieł.

Jakie problemy skórne można rozwiązać przy jej zastosowaniu?

Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia, odmładzani i nawilżenia skóry twarzy (CYTOCARE, DERMAHEAL HSR,STRECHCARE ). Metodę stosuje się także w leczeniu cellulitu i rozstępów (CELLUFORM,CELLUCARE). Poprawia mikrokrążenie i elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu. Likwiduje drobne zmarszczki, obrzęki i zasinienia nadając oczom promienny wygląd (LIGHT EYES ULTRA).

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Zabieg mezoterapii dostarcza skórze substancji aktywnych, pobudzają jej naturalne procesy regeneracyjne. Skóra właściwa otrzymuje niezbędne składniki przyczyniając się do rewitalizacji ,odmłodzenie oraz nawilżenia. W przypadku łysienia proces zostaje zatrzymany, a w ok. 20% przypadków dochodzi do odrostu włosów. Skuteczność mezoterapii została także potwierdzona w walce z cellulitem. Dzięki substancjom stosowanym w mezoterapii dochodzi do poprawy metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów, produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia, prawidłowego odżywienia skóry.
Następuje zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych, co skutkuje ujędrnieniem skóry i znacznym zredukowaniem efektu skórki pomarańczowej.

Jak często należy powtarzać procedurę?

Ilość zabiegów zaleca lekarz w zależności od problemu i stanu skóry. W zależności od wskazań najczęściej zabieg mezoterapii wykonuje się co 7 -14 lub 28 dni, co najmniej 4 razy. Dla utrzymania efektów zaleca się wykonywanie zabiegu raz na miesiąc przez okres mniej więcej pół roku. Regularne stosowanie mezoterapii igłowej zapewnia młody wygląd skóry i zabezpiecz przed starzeniem się skóry.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Mogą pojawić się również wybroczyny lub siniaczki. Istnieje możliwość rumień lub obrzęku, który może utrzymywać się do kilku godzin po zabiegu, jest najczęściej wynikiem reakcji skóry na nakłucia bądź alergii.

Czy zabieg wymaga wcześniejszego przygotowania?

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz dobiera odpowiedni dla danego problemu preparat oraz omawia szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu.
Na 30 min przed zabiegiem skórę znieczula się kremem.
Zabiegowi można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem.

W których miejscach można wykonać zabieg mezoterapii?

Najczęstsze miejsca poddawane zabiegowi mezoterapia to twarz, szyja, dekolt, owłosiona skóra głowy oraz pośladki uda i brzuch.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

  • alergii na składnik preparatu/stosowany preparat
  • cukrzycy
  • stanów ropnych i zapalnych skóry
  • opryszczki
  • ciąży i karmienia piersią

Gabinet Medycyny Estetycznej
i Laseroterapii

 

 

ul. Rynek 6 ; Starogard Gdański
(II piętro nad restauracją Sphinx)

502-609-695