Jeśli chcesz:

  • odmłodzić i odświeżyć swoją skórę
  • spłycić powierzchowne zmarszczki
  • zlikwidować rozszerzone pory skóry
  • ujednolicić koloryt skóry

ten zabieg jest stworzony dla Ciebie!

Czym jest laserowa dermabrazja frakcyjna?

Laserowa dermabrazja frakcyjna to metoda o wiele bardziej precyzyjna w usuwaniu powierzchownej warstwy skóry niż zabiegi mechaniczne, jak mikrodermabrazja czy chemiczne, jak np. kwasy. Przy użyciu lasera można osiągnąć efekt dzięki jednemu zabiegowi, a rezultaty odpowiadają 8-10 sesjom mikrodermabrazji.

Na czym polega zabieg?

Laserowa dermabrazja frakcyjna wykorzystuje innowacyjną technologię frakcjonowania (mikrouszkodzenia) naskórka. Wiązki lasera docierają do powierzchniowej warstwy skóry usuwając jej komórki. Naskórek zostaje naruszony, przez co zabieg powoduje widoczne zmiany. Laser wytwarza od kilkudziesięciu do kilkuset maleńkich kolumn uszkodzeń, które są otoczone zdrową skóra nie poddaną działaniu lasera. Powoduje to, iż skóra regeneruje się bardzo szybko, stymuluję produkcję kolagenu i elastyny.

Jak przebiega zabieg?

Podczas zabiegu wiązka laserowa przenika do naskórka przegrzewając go. Leczenie laserem nie wymaga specjalnego przygotowania. Podczas zabiegów laserowych powierzchnia skóry chłodzona jest przy użyciu nawiewu zimnego powietrza, zapewnia to komfort i gwarantuje bezbolesny przebieg zabiegu. Po laserowej dermabrazji frakcyjnej nałożony zostaje krem z filtrem słonecznym. Dalsze wskazania są indywidualne. Zazwyczaj zabieg powtarza się 3-krotnie, 1 raz na miesiąc.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg ten przeznaczony jest dla każdego kto pragnie odmłodzić i odświeżyć swoją skórę. Laserowa dermabrazja frakcyjna pobudza skórę do regeneracji, poprawia jej gęstość i jędrność. Zabieg doskonale sprawdza się w likwidacji rozszerzonych porów. To także doskonały sposób na laserowe spłycanie powierzchownych zmarszczek. Dodatkowo dochodzi do ujednolicenia kolorytu. Skóra staje się odświeżona, napięta i odzyskuje utracony blask.

Ile zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba by uzyskać zadowalające efekty?

Podczas jednego zabiegu laserowego, poddaje się naświetleniu około 20-25% powierzchni leczonej skóry. By uzyskać optymalny efekt należy przeprowadzić serię zabiegów. Ilość dermabrazji jest uzależniona od stopnia zaawansowania problemu i od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zazwyczaj wykonuję się 3 zabiegi w odstępach miesięcznych.
Na jakie obszary twarzy i ciała jest rekomendowany?
Laser Fotona może być stosowany na całym ciele. Jego działaniu można poddać całą twarz, szyję, dekolt, dłonie oraz każdy fragment ciała ( gdzie istnieje potrzeba złuszczenia skóry).

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi zabieg trwa od 15 min do 30 min i nie wymaga uprzedniego znieczulenia.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu, czy zabieg jest bolesny?

Aby zminimalizować dyskomfort pacjenta, podczas zabiegu stosujemy chłodzenie zimnym powietrzem. W trakcie zabiegu odczuwalne jest gorące kłucie.

Jakich efektów możesz się spodziewać i kiedy będą one widoczne?

Efektem działania lasera jest wygładzenie skóry, zmniejszenie powierzchownych zmarszczek, likwidacja rozszerzonych porów. Zdecydowana większość pacjentów zauważa różnicę już w kilka dni po zabiegu. Optymalny efekt jest zwykle widoczny po 30 dniach, a całkowite wygładzenie i poprawa struktury skóry następuje na przestrzeni 6 miesięcy po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Ile wynosi okres gojenia?

Na obszarach objętych zabiegiem występuje zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie, mijające zazwyczaj w przeciągu pierwszych kilku godzin. Zaczerwienie może utrzymywać się ok 2 dni, a skóra może wtedy przybrać opalony, brązowawy odcień. Nasilenie i czas trwania takich reakcji zależy od indywidualnych właściwości regeneracyjnych skóry. Okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi do 3 dni. Zazwyczaj po upływie około tygodnia koloryt i wygląd skóry powraca do normy. Całkowity okres gojenia skóry wynosi 3-7 dni

Jak należy postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy przede wszystkim postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy pamiętać o stosowaniu preparatu z wysokimi filtrami słonecznymi (minimalne SPF 50), unikaniu bezpośredniej ekspozycji na słońce przynajmniej przez 1 miesiąc od ostatniego zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

  • przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów)
  • świeża opalenizna
  • aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
  • skłonność do hiperpigmentacji i krwawień
  • ciąża i okres karmienia piersią

Gabinet Medycyny Estetycznej
i Laseroterapii

 

 

ul. Rynek 6 ; Starogard Gdański
(II piętro nad restauracją Sphinx)

502-609-695