Jeśli chcesz:

·        odmłodzić skórę oczu, twarzy, szyi, dekoltu bądź dłoni

ten zabieg jest stworzony dla Ciebie!

Czym jest terapia laserem frakcyjnym?

Wykorzystuje on innowacyjną technologię frakcjonowania (mikrouszkodzenia) skóry. Wiązki lasera docierają poniżej powierzchni naskórka usuwając kolumny komórek. Zabiegi odmładzające pobudzają wewnętrzne, naturalne procesy regeneracyjne.

Na czym polega zabieg?

W przeciwieństwie do tradycyjnej dermabrazji laserowej – w wyniku której usuwana jest cała powierzchowna warstwa skóry – zabiegi laserem frakcyjnym aplikowane są na skórę kolumnowo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. W strefy te kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej, jak i skóry właściwej. Skóra wokół pozostaje nienaruszona, dzięki czemu gojenie się następuje niezwykle szybko (komórki napływają ze stref nieuszkodzonych do powierzchni, gdzie doszło do odparowania komórek), a zabieg nie powoduje widocznych ran.

Jak przebiega zabieg?

Podczas zabiegu wiązka laserowa przenika przez naskórek nie uszkadzając go. Działa on jak opatrunek, dzięki czemu skóra potrzebuje niewiele czasu, aby się zregenerować. Leczenie laserem nie wymaga specjalnego przygotowania. Podczas zabiegów laserowych powierzchnia skóry chłodzona jest przy użyciu nawiewu zimnego powietrza, zapewnia to komfort i gwarantuje bezbolesny przebieg zabiegu. Po zabiegu nałożony zostanie krem z filtrem słonecznym. Dalsze wskazania są indywidualne. Zazwyczaj zabieg powtarza się 3-krotnie, 1 raz co miesiąc.

Jakie są wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym?

To m.in. świetny sposób na laserowe usuwanie zmarszczek. Doskonale sprawdza się w resurfacingu (odmładzaniu) skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Zabieg fotoodmładzania frakcyjnego to także sposób na laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych oraz laserowe usuwanie blizn potrądzikowych. Skuteczność tej metody została także potwierdzona badaniami klinicznymi w wielu innych przypadkach, takich jak:), działanie na rozstępy (zmniejsza ich widoczność), usuwanie zniszczeń skóry wywołanych ekspozycją na promieniowanie słoneczne.

Jakich efektów możesz się spodziewać i kiedy będą one widoczne?

Efektem działania lasera frakcyjnego jest odmładzanie skóry, wygładzenie zmarszczek, likwidacja blizn, rozstępów, rozszerzonych porów, przebarwień, plam posłonecznych i starczych. Laser frakcyjny wywołuje zmianę struktury skóry głęboko pod naskórkiem, tworząc unikalne warunki do pełnej i trwałej regeneracji kolagenu i elastyny. Zdecydowana większość pacjentów zauważa różnicę już w kilka dni po zabiegu. Dzięki temu optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2-3 miesiącach, a całkowite wygładzenie i poprawa napięcia skóry następuje na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Ile zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba by uzyskać zadowalające efekty?

Podczas jednego zabiegu laserowego, poddaje się naświetleniu około 20-25% powierzchni leczonej skóry. Badania kliniczne wykazują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie serii ok 3 zabiegów, wykonywanych w odstępach 4 tygodniowych.

Na jakie obszary twarzy i ciała jest rekomendowany?

Laser frakcyjny może być stosowany na całym ciele. Jego działaniu można poddać całą twarz, szyję, dekolt, dłonie oraz każdy fragment ciała ( gdzie istnieje potrzeba odmłodzenia skóry).

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi zabieg trwa od 15 min do 30 min i nie wymaga uprzedniego znieczulenia.

Jakie są odczucia podczas zabiegu, czy zabieg jest bolesny?

Aby zminimalizować dyskomfort pacjenta, podczas zabiegu stosujemy chłodzenie zimnym powietrzem. W trakcie fotoodmładzania odczuwalne jest jedynie delikatne kłucie.

Jak długo otrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać zabieg?

Zmiany związane z przebudową skóry właściwej są trwałe. Należy jednak pamiętać, że należy wykonywać zabiegi podtrzymujące. W zależności od potrzeby zabiegi podtrzymujące wykonuję się mniej więcej raz na rok.

Czy po zabiegu mogą wystąpić skutki niepożądane? Jak długo mogą się one utrzymać?

Większość pacjentów bezpośrednio po zabiegu wraca do normalnej aktywności. Jednak na obszarach objętych zabiegiem występuje zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie mijające zazwyczaj w przeciągu pierwszych kilku godzin.
Zaczerwienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może wtedy przybrać opalony, brązowawy odcień. Nasilenie i czas trwania takich reakcji zależy od indywidualnych właściwości regeneracyjnych skóry. Okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi kilka dni. Zazwyczaj po upływie około tygodnia koloryt i wygląd skóry powraca do normy.

Jak należy postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy przede wszystkim postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy pamiętać o stosowaniu preparatu z wysokimi filtrami słonecznymi (minimalne SPF 50), unikaniu bezpośredniej ekspozycji na słońce przynajmniej przez trzy miesiące od ostatniego zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

  • przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów)
  • świeża opalenizna
  • aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
  • skłonność do hiperpigmentacji i krwawień
  • ciąża i okres karmienia piersią

Gabinet Medycyny Estetycznej
i Laseroterapii

 

 

ul. Rynek 6 ; Starogard Gdański
(II piętro nad restauracją Sphinx)

502-609-695